fbpx

SZKOLENIE REVISION KNEE BERLIN 2017

wrz 25, 2017 | Wydarzenia

Praca chirurga nie kończy się po wyjściu z sali operacyjnej. Będąc nim nie tylko trzeba być najlepszym w swoim fachu, ale przede wszystkim należy ciężko pracować nad szlifowaniem swoich umiejętności.

Nieustannie poszerzam swoje kompetencje w dziedzinie ortopedii uczestnicząc w specjalistycznych konferencjach naukowych, poświęconym zawiłym zagadnieniom ortopedycznym. W pierwszej połowie września brałem czynny udział w zagranicznym szkoleniu dotyczącym wąskiej specjalizacji, jaką jest temat – rewizji kolana.

Co warto podkreślić, ta konferencja w znaczy sposób różniła się od większości organizowanych tego typu spotkań, bowiem organizatorom zależało przede wszystkim na rozbudzeniu w sali – Zimmer Biomet Institute – żywej burzy mózgów. Wyjątkowa formuła tego wydarzenia polegała na tym, że chirurdzy z całego świata – będąc podzielonymi na małe grupy, imitujące zespoły pracujące w rzeczywistych szpitalach – otrzymywali do szybkiego zdiagnozowania konkretny, a przy tym bardzo skomplikowany problem medyczny.

Postawione przed nimi zadanie wymagało od uczestników harmonijnej współpracy, dzielenia się indywidualnymi pomysłami, po to by mogli, po pierwsze: postawić trafną diagnozę, a finalnie zaproponować procedurę zabiegu, sposób leczenia, który doprowadzi do wyleczenia potencjalnego pacjenta. Bez wątpienia taki system nauki wydaje się być o wiele ciekawszy, od tradycyjnego słuchania naukowych prelekcji.