fbpx

Artroskopia kolana Poznań

Artroskopia kolana Poznań

Ortopeda jest lekarzem zajmującym się w głównej mierze wszelkiego rodzaju urazami związanymi z kośćmi, stawami, czy też ścięgnami. Są one niezwykle narażone na różne uszkodzenia mechaniczne, które narastają w ciągu lat, jako że wpływamy na nie w zasadzie cały czas w trakcie poruszania się. Nie bez powodu to właśnie seniorzy stanowią jedną z najliczniejszych grup pacjentów ortopedów. Biorąc bowiem pod uwagę ich wiek, możemy przypuszczać, że ich stawy – szczególnie kolanowe – nie są w zbyt dobrej kondycji.

To właśnie te stawy są jednymi z najbardziej podatnych na uszkodzenia, co wiąże się z obciążeniem jakie przyjmują podczas chodzenia. Bardzo powszechnym zabiegiem, mającym na celu eliminację dyskomfortu jest zatem artroskopia kolana. Poznań może skorzystać z pomocy specjalisty w tej dziedzinie, czyli doktora Piotra Krawczuka. Jego wieloletnie doświadczenie i staż sprawiają, że jest on osobą godną zaufania, której to bez obaw można powierzyć swoje zdrowie.

Czym zajmuje się ortopeda?

Staw kolanowy jest jednym z największych i najbardziej narażonych na urazy. Łączy dwie kości – udową i piszczelową, które są obciążone podczas chodzenia (zwłaszcza u osób otyłych) czy uprawiania sportów, szczególnie związanych z bieganiem. Artroskopia kolana to nieinwazyjna operacja polegająca na wprowadzeniu kamerki, za pomocą której lekarz ocenia struktury wewnątrz stawowe – chrząstki stawowe, więzadła, błonę maziową, przyczepy mięśni i łąkotki. Po zdiagnozowaniu specjalista przechodzi do właściwej, zabiegowej części.

Artroskopia na celu przywrócenie sprawności osobom, które to borykają się z urazem stawu kolanowego. Dzięki niej mogą oni z powrotem stanąć na nogi, a nawet z czasem wrócić do uprawiania ulubionego sportu. To niezwykle istotna kwestia – zwłaszcza, gdy mowa o młodych ludziach, którzy to ulegają kontuzji. Bardzo powszechne są bowiem uszkodzenia stawu kolanowego w trakcie uprawiania niektórych dyscyplin sportowych. Zabieg taki daje zatem możliwość powrotu do pełnej sprawności i pogłębiania swojej pasji.

Operacja pod okiem specjalisty

Piotr Krawczuk wykonuje artroskopię kolana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Wyposażenie gabinetu pozwala podejmować się nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów, a doświadczenie lekarza decyduje o jego wysokich kompetencjach. Przyjazne podejście do Pacjenta sprawia, że operacja przy znieczuleniu przebiega w sposób bezproblemowy i bezstresowy. Artroskopia kolana to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, który pod okiem specjalisty, Piotra Krawczuka, odbywa się w sterylnych warunkach i przynosi widoczne rezultaty.

Szukając zatem specjalisty ortopedy warto zwrócić się właśnie do Piotra Krawczuka. Posiada on niekwestionowane doświadczenie w zakresie ortopedii, poparte latami praktyki, ciągłym doskonaleniem się oraz zadowolonymi pacjentami. W zakresie jego kompetencji leżą – oprócz podstawowych, prostszych zabiegów – także te bardziej skomplikowane, wymagające pełnego zaangażowania, techniki i wiedzy, które powinien posiadać każdy dobry ortopeda. Mowa tutaj chociażby o zabiegu zwanym artroskopia kolana. Poznań i okolice mogą więc spać spokojnie, wiedząc że w razie problemów możemy skierować się do takiego specjalisty.