fbpx

Endoproteza stawu biodrowego Poznań

Endoproteza stawu biodrowego – Poznań

Zwyrodnienia stawu biodrowego to jeden z najczęściej występujących problemów u sportowców, ale również osób starszych. Dochodzi do niego w wyniku zużycia. Jeśli skarżymy się na bóle czy drętwienie nogi, konieczna staje się wizyta u specjalisty, który zdiagnozuje problem, a w niektórych przypadkach zleci endoprotezę stawu biodrowego. Na podstawie szczegółowego wywiadu z pacjentem oraz rzetelnych badań lekarz określa, jaka jest przyczyna schorzenia oraz w jaki sposób ją zminimalizować, aby przywrócić pełną sprawność i swobodę ruchów.

Wiele osób martwi się tym, że jeżeli konieczna będzie operacja, w ramach której wstawiona zostanie endoproteza stawu biodrowego to ich życie nie będzie już wyglądać tak samo. Jednak po okresie rehabilitacji, Pacjent jest w stanie z powrotem wrócić chociażby do wzmożonej aktywności fizycznej, dzięki czemu tego typu zabieg jest ogromną szansą dla wielu osób, aby pozbyć się bólu i rozpocząć nowe życie, tym razem już z pełną sprawnością.

Zabieg endoprotezy stawu biodrowego – co daje?

Piotr Krawczuk, ortopeda i traumatolog, zdiagnozuje dolegliwości. Szybka reakcja na objawy znacznie zwiększy szansę na to, że zabieg przyniesie długotrwałe efekty, dlatego konsultacja lekarska staje się nieodzowna, jeśli chcemy wrócić do sprawności fizycznej i cieszyć się swobodą ruchów. Pod okiem specjalisty można powrócić do zdrowia. Zabieg odbywa się w komfortowych i bezpiecznych warunkach, a chirurgiczna precyzja Piotra Krawczuka pozwala uzyskać oczekiwane i długotrwałe efekty.

Oczywiście po zabiegu trzeba jeszcze pamiętać o rehabilitacji, która w większości przypadków trwa kilka miesięcy, a niekiedy nawet dłużej. Proces rekonwalescencji rozpoczyna się zaraz po operacji, a Pacjent musi między innymi nauczyć się tego, w jaki sposób leżeć czy siedzieć z nowym stawem. W początkowym okresie rehabilitacji nie powinno się zbyt mocno obciążać protezy, natomiast nie oznacza to wcale, że chory wcale nie wstaje z łóżka – wręcz przeciwnie. Na starcie z pomocą dodatkowych sprzętów takich jak kule ortopedyczne czy balkonik, a następnie już samodzielnie.

Endoproteza stawu biodrowego – czy warto?

Zwiększenie aktywności fizycznej zależy jednak od tego, jak przebiega rehabilitacja i o ewentualnym dodatkowym obciążeniu powinien zadecydować specjalista, gdyż w przeciwnym razie sami możemy pogorszyć swój stan. Tak czy siak, w przeciągu kilku miesięcy endoproteza stawu biodrowego nie będzie już żadną przeszkodą i Pacjent z pewnością odczuje to, że dzięki niej zmniejszył się poziom bólu, a zwiększył się codzienny komfort.

Nic więc dziwnego, że dziś potencjalnie najlepszym i dającym najlepsze efekty rozwiązaniem jest właśnie endoproteza stawu biodrowego. Poznań i okolice mogą na dodatek skorzystać z usług Piotra Krawczuka – począwszy od konsultacji lekarskiej aż do samego zabiegu wszczepienia endoprotezy, mamy pewność, że naszym zdrowiem zajmuje się specjalista. Tylko w ten sposób możemy dać sobie szansę na powrót do pełnej sprawności i sprawić, że problemy ze stawem biodrowym odejdą w zapomnienie. Dotyczy to zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych Pacjentów.