fbpx

Operacja biodra Poznań

Staw biodrowy jest jednym z największych i najbardziej narażonych na obciążenie stawów w ludzkim organizmie. Postępująca destrukcja stawu biodrowego prowadzi nie tylko do pogorszenia prawidłowego funkcjonowania, ale także do choroby zwyrodnieniowej, która często wymaga wstawienia sztucznego stawu. Pośród objawów zwyrodnienia stawu biodrowego najczęściej wymienia się promieniujący do kolana ból, dyskomfort podczas poruszania się oraz utykanie. Operacja biodra w Poznaniu pod okiem wyspecjalizowanego ortopedy to szansa na odzyskanie komfortu życia, którą umożliwia ortopeda Piotr Krawczuk. Zabieg poprzedzony jest wizytą, podczas której lek. Piotr Krawczuk ocenia faktyczny stan zdrowia, decyduje o kwalifikacji pacjenta do zabiegu, następnie zalecając i wykonując cały zabieg.

Borykanie się z bólami biodra wymaga wizyty u eksperta, który pomoże podjąć odpowiednie kroki mające na celu odzyskanie zdrowia. Nie powinny bagatelizować tego zwłaszcza osoby starsze – wraz z wiekiem stan naszych stawów stopniowo się pogarsza. Dolegliwości takie, jak zaburzenia funkcjonowania stawu biodrowego, mogą jednak dotknąć także znacznie młodszych pacjentów. Należy mieć na uwadze, że zwyrodnienia lub zapalenia są często trudne do wykrycia początkowej fazie. Wiele przypadków wykrywanych jest za późno i wymagają one operacji biodra.

Operacja biodra Poznań – jakie są wskazania?

Wśród wskazań do operacji biodra, możemy wyróżnić przede wszystkim wszelkie problemy z poruszaniem się i ból, który uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie i znacznie zaburza komfort życia codziennego. Przyczyną są głównie zwyrodnienia lub choroby związane z metabolizmem chrząstki stawowej. Kolejnym powodem może być otyłość, która skutkuje uszkodzeniem stawu biodrowego. Ponadto, operacja biodra w Poznaniu, może być także konieczna po nieudanej rekonstrukcji stawu biodrowego.

Bez wątpienia operacja biodra może przynieść ogromną ulgę pacjentowi i poprawić jakość życia, eliminując dokuczliwy ból. Warto jednak wiedzieć, że istnieją pewne przeciwwskazania co do takiego zabiegu. Zaliczają się do nich między innymi różnego rodzaju choroby neurologiczne, nieleczone choroby tarczycy, niewydolność nerek i wątroby lub zakażenie stawu.

Operacja biodra Poznań – odzyskaj pełną sprawność fizyczną

Wystąpienie jakiegokolwiek z niepokojących objawów wymaga pilnej konsultacji z lekarzem, która jest konieczne w postawieniu odpowiedniej diagnozy. Operacja biodra bez wątpienia znacząco wpływa na poprawę komfortu życia i ułatwia codzienne poruszanie się, będąc dla niektórych jedyną szansą na powrót do normalności.

Jeśli zależy nam na odzyskaniu swobody ruchów, należy wybrać wykwalifikowanego specjalistę, który zagwarantuje pozytywny przebieg zabiegu. Operacja biodra w Poznaniu pod okiem ortopedy Piotra Krawczuka pozwoli pacjentom pokonać przykre dolegliwości i rozpocząć nowe życie. Lek. Piotr Krawczuk zapewni dokonanie trafnej diagnozy, umożliwiającej wdrożenie odpowiedniego leczenia. Pacjenci z Poznania i okolic nie muszą dłużej sami mierzyć się z bólem i dyskomfortem.