fbpx

Ortopeda Poznań

Ortopeda Poznań

Biorąc pod uwagę ciągle narastające tempo życia, coraz więcej ludzi poświęca się mu kosztem własnego zdrowia. Nie zastanawiamy się nad objawami i machamy ręką na różnego rodzaju bóle, biorąc je za coś przejściowego i mało znaczącego. Jest to oczywiście podejście wysoce niewłaściwe i mogące mieć poważne skutki w przyszłości, ponieważ nieleczone urazy i choroby w końcu mogą dać się we znaki.

Jednymi z najbardziej bagatelizowanych bólów są te związane ze stawami i kośćmi. Będąc po wypadku czy urazie, gdzie ucierpiała chociażby nasza noga, ręka, obojczyk lub nawet kręgosłup, często poddajemy się jedynie standardowej rehabilitacji. Problem pojawia się wtedy, kiedy po upływie czasu bóle kości powracają, a my zamiast udać się do specjalisty, przekonujemy sami siebie, że ustąpią same.

Kiedy zwrócić się do ortopedy?

Problemy związane z poruszaniem się czy pracą stawów oraz kości powinny być konsultowane z ortopedą. Wizyta u specjalisty zalecana jest również osobom po przebytych urazach – złamaniach, skręceniach czy zwichnięciach, szczególnie jeśli po zagojeniu wciąż pojawiają się bóle lub czujemy, że nasze ruchy są ograniczone. Dolegliwości mogą również wystąpić po upływie dłuższego czasu – wtedy konsultacja również staje się konieczna. Ortopeda jest lekarzem, który zdiagnozuje problem i pomoże znaleźć rozwiązanie farmakologiczne lub rehabilitacyjne.

Nie warto bowiem odkładać decyzji o udaniu się do specjalisty na później. Jeśli chodzi o zdrowie i sprawność na co dzień, powinniśmy reagować od razu przy wystąpieniu dyskomfortu czy bólu. Nie decydując się na specjalistyczną opiekę sprawiamy, że uraz będzie tylko narastał w skutkach, a jest to z pewnością wysoce niepożądane i może przynieść bardzo złe efekty. Naszym celem powinien być zatem lekarz ortopeda. Poznań może zaoferować w tej dziedzinie wielu dobrych specjalistów, takich jak na przykład Piotr Krawczuk.

Kompleksowa pomoc ortopedyczna

Pomoc ortopedyczna jest potrzebna wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z różnego rodzaju urazami stawów czy zwyrodnieniami. Szczególnie te drugie są niezwykle powszechne – zwłaszcza pośród starszych osób – co sprawia, że bardzo często to oni stanowią największą grupę pacjentów specjalistów ortopedów. Dodatkowo, ze względu na przeciążenia związane z uprawianiem sportów, bardzo często to także sportowcy korzystają z usług kogoś takiego jak ortopeda. Poznań i okolice mają to szczęście, że na ich terenie działa dr n. med. Piotr Krawczuk – specjalista prowadzący swoją działalność już od wielu lat. Dzięki temu jest on osobą godną zaufania, do której można się bez obaw zwrócić z każdym problemem związanym z urazem kości lub stawów.

Dr n. med. Piotr Krawczuk, jako ortopeda z wieloletnim doświadczeniem, jest wykwalifikowanym lekarzem, który wykonuje różnorodne zabiegi – artroskopie stawów, artroskopowe rekonstrukcje więzadeł, łąkotek, chrząstki stawowej, endoprotezoplastykę stawów. Każdy Pacjent traktowany jest indywidualnie – metoda leczenia ustalana jest na podstawie oceny stanu zdrowia i stopnia zaawansowania problemu. Dzięki wysokim kwalifikacjom i ciągłemu rozwojowi specjalista wykorzystuje nowoczesne rozwiązania w zakresie wyboru terapii oraz charakteru jej przebiegu.