fbpx

EMEA EDUCATIONAL TOUR HIP REVISION

lip 19, 2018 | Ortopedia

W lipcu miałem okazję brać udział w objazdowym szkoleniu po europejskich szpitalach na temat endoprotezoplastyki rewizyjnej stawu biodrowego. W trakcie 5 dni odwiedziłem ośrodki medyczne znajdujące się we Włoszech, Niemczech i Szwajcarii.W lipcu miałem okazję brać udział w objazdowym szkoleniu po europejskich szpitalach na temat endoprotezoplastyki rewizyjnej stawu biodrowego. W trakcie 5 dni odwiedziłem ośrodki medyczne znajdujące się we Włoszech, Niemczech i Szwajcarii.

Kiedy wykonuje się endoprotezoplastykę rewizyjną stawu?

Wskazaniami do zabiegu jest przede wszystkim obluzowanie pierwotnej protezy lub pojawienie się zakażenia w obrębie tkanek wokół implantu. To bardzo istotny zabieg, ponieważ daję szansę pacjentom na normalne, sprawne poruszanie się i życiową niezależność.

Same warsztaty kładły nacisk przede wszystkim na praktyczny aspekt nauki, dlatego zajęcia odbywały się również bezpośrednio w salach operacyjnych. Dzięki temu miałem przyjemność nie tylko obserwować, ale również asystować przy zabiegach przeprowadzanych przez uznanych europejskich ortopedów. Jest to niezwykle cenna sposobność dla każdego ortopedy, aby zaznajomić się praktycznie z najnowszymi metodami zabiegowymi, dlatego tym bardziej cieszy mnie fakt, że mogłem właśnie tam zdobywać wiedzę.

Więcej o endoprotezoplastyce przeczytają Państwo w dziale poświęconym moim kompetencjom.