fbpx

8 SPOTKANIE NA TEMAT STOPY I STAWU SKOKOWO-GOLENIOWEGO W JASTARNI

paź 16, 2017 | Wydarzenia

Należę do grona członków Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego. Towarzystwo to, co 1,5 roku organizuje kongresy naukowe ukierunkowane na poszerzanie wiedzy na temat zaburzeń w obrębie stopy i stawu skokowo-goleniowego – stowarzyszonych w nim lekarzy chirurgów ortopedów.

W drugiej połowie października nie tylko zasmakowałem w leczniczych właściwościach jodu nadbałtyckich plaż Jastarni, ale przede wszystkim zdobywałem sowitą porcję wiedzy na temat leczenia schorzeń wrodzonych, nabytych czy pourazowych stopy.

Oprócz tego znamienici ortopedzi – pochodzący z Niemiec, Szwajcarii czy z Francji – omawiali najnowsze znane techniki operacyjne owych schorzeń, jednocześnie prezentując pozytywne wyniki swoich badań.

W czasie tych zaledwie kilku dni nie zabrakło także czasu, na poruszenie ciekawych problemów medycznych związanych z leczeniem palucha koślawego (hallux valgus) – jednej ze specjalizacji dr Krawczuka. Wydarzenie to okazało się być wspaniałą sposobnością do wymiany spostrzeżeń międzynarodowego grona ortopedów, a także sprzyjało integracji środowiska Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego.